Дискваліфікація, виявлення переможця і завершення закупівлі

Замовник розцінює учасника, який надав за підсумками аукціону найбільш низька пропозиція, з точки зору відповідності пропозиції вимогам, які були встановлені під час оголошення закупівлі.

У ситуації дискваліфікації учасника, який представив найменшу ціну, замовник публікує в системі скановану копію документа з необхідним рішенням і наведеними аргументами в ньому.

Дискваліфікація

Винятковими обґрунтуваннями для дискваліфікації стають:

  1. заявка учасника, який запропонував найменшу ціну, що не схожу вимогам закупівлі;
  2. учасник, який запропонував найменшу ціну, направив відмова від оформлення договору.

Коли учасник, який запропонував найменшу ціну, вважає своє відхилення не до кінця аргументованим, то він має право звернутися до замовника з вимогою пред’явити додаткову інформацію про невідповідні приводи його заявки умовам закупівлі, а у замовника існує обов’язок сформувати відповідь з цієї інформацією не пізніше ніж після закінчення трьох робочих днів з тієї дати коли це вимога надійшла.

При дискваліфікації система автоматом встановлює наступного учасника аукціону з подальшим за величиною пропозицією ціни а в разі збігу за величиною пропозицій ціни-ту заявку яку подали раніше, як учасника з відповідним пропозицією, яке може оцінюватися замовником.

Коли ж пропозиція учасника відповідає всім умовам закупівлі, замовник оголошує такого учасника переможцем і опубліковує в системі скановану копію документа з прийнятим рішенням. Подальшої щаблем закупівлі є оформлення договору.

На контракті за підсумками виконання закупівлі ставляться підписи між замовником та переможцем поза структурою Прозорро відповідно до чинного законодавства не раніше ніж через два робочих днів після оголошення підсумків про переможця закупівлі.

Контакт між замовником та переможцем необхідно підписати на суму, яка не перевищує ціну остаточного пропозиції, виставленого переможцем в торгах. Контракт розміщується в системі замовником в продовженні трьох робочих днів з дати його оформлення і відкритий для необмеженого перегляду клієнтами системи.

Замовник неодмінно повинен закінчити закупівлю шляхом оформлення угоди або скасування закупівлі в продовженні тридцяти днів після завершення періоду напрямки пропозицій.

Коригування і припинення пропозицій

Учасник може вносити корективи та уточнення в подану ним пропозицію до завершення терміну прийому заявок, встановленого замовником. Вся історія коректив, які внесені в цей час, архівується та відкрита для ознайомлення всім відвідувачам системи після завершення аукціону.

Учасник має право припинити свою заявку лише під час прийому пропозицій.

Як взяти участь в аукціонах системи Prozorro

Значним значним моментом, який впливає на ефективність процедури торгів, є правильна форма заявки на участь у тендері. Заява складається з 2 частин. Перший завершує докази заявника та інші дані, які безпосередньо стосуються предмета торгів. Надано додаткову інформацію, яка підтверджує, що підрядник відповідає умовам та вимогам, визначеним в офіційних документах аукціонів. Крім того, тут наведені ймовірності та переваги компанії, показані дані про наявність сертифікатів, дозволів та ліцензій у цій сфері.

Пропозиція про участь у тендері розглядається тендерним комітетом щодо відповідальності підрядника за умови та вимоги замовника. Саме недоліки та помилки в цьому документі можуть бути причиною того, що компанія не отримує дозволу на проведення аукціону.

Коли заявник представляє інтереси іншої особи, необхідно представити комісії доручення на участь у тендері (на кожну пропозицію окремо, якщо участь не планується в ексклюзивному аукціоні). Документ обов’язково повинен містити назву компанії, яка організовує тендер, а також визначати права, наділені довіреною особою.

Перевага торгівлі за підтримки платформи УУБ

Участь у торгах на порталі Української універсальної біржі має свої переваги:

  1. Немає необхідності спільно оплачувати послуги інших адміністраторів, яких важливо залучити до процедури купівлі-продажу – юриста, оцінювача тощо, усі ці експерти більш доступні в сервісі УУБ та їх робота для користувачів абсолютно безкоштовна.
  2. Ви маєте право самостійно встановити надзвичайно завищену ціну, яку ви можете заплатити, але коли цієї суми недостатньо для оплати пропозиції, що турбує, то дозволяється чекати появи тієї самої партії.
  3. Політика чесності, доступності та прозорості – все допустимо і виключено офіційні, закриті схеми чи грошові перекази, про що ви будете повідомлені пізніше після здійснення переказу.
  4. Завершення угод відбувається в найкоротші терміни, що економить час.
  5. Діє правило чесної конкуренції.
  6. Для яких послуг та товарів форма торгів є єдиним прийнятним методом продажу.

Лоти постійно оновлюються, внаслідок чого ймовірність вибору необхідного варіанту існує для кожного, навіть для найприскіпливішого клієнта. На сайті https://sale.uub.com.ua/news/poryadok-provedennya-zemelqnyh-torgiv-na-majdanchyku-uub є корина інформація про земельні торги та інше.

Дискваліфікація, виявлення переможця і завершення закупівлі